20 Ocak 2013 Pazar

BAŞLARKEN

Merhaba.
2002 - 2012 yılları arasında ilaç tanıtımı ve satışında çalıştım. 2 yıl yerli, 8 yıl çok uluslu ilaç şirketinde olmak üzere tolam 10 yıl boyunca bir çok eğitim alma fırsatı yakaladım.

1 yıldır satınalma yapmaktayım. Yeni pozisyonum bu eğitimleri farklı açıdan değerlendirme şansı verdi.

Aldığım eğitimleri sahada deneme fırsatım oldu. Bu eğitimlleri ve deneyimlerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

İsmi her ne kadar "Satış Teknikleri" olsa da;
ve daha bir çok konu aslında günlük hayatımızda sürekli karşılaştığımız konular.

Bir çok kimse bu tarz eğitimler almadan da bunları kişisel deneyimleri ile çok iyi uygulayıp, kendine has teknikler geliştirip başarıya ulaşmışlar. nereli doğru yaptıklarını sorduğunuz zaman hap şeklinde bir bilgi aktarmakta zorlanabiliyorlar.

Yeterince zamanınız, hata yapma lüksünüz, bu tür eğitimlere ayıracak parası olanları bir kenara ayıracak olursak, diğerleri için katkı sağlayacak paylaşımlar olacağını düşünüyorum.

Burada paylaştıkların %100 doğru diye bir iddiam yok. Çünkü zaman, mekan, kişi ve olaylara göre en iyi yaklaşım değişebiliyor. Ayrıca kişisel algılama ve deneyimler söz konusu olduğu için, aramızda küçük te olsa yorum farkları olması son derece doğal.

Sonuç olarak bir satışcı olmasanız bile günlük hayatınızda bile bir çok kez size kolaylık sağlayan, arşiv niteliğinde bir bloga ulaşıyor olacaksınız.

Katkı ve görüşleriniz beni çok mutlu edecektir. Şimdiden teşekkürler.

1 yorum: